Mobilní aplikace ihned

Martin “adent” Malý
3 min readJan 22, 2020

Ach, ty slovní hříčky… Samozřejmě že mám na mysli mobilní aplikaci pro iHNed.cz.

Ne že bychom žádnou neměli. Měli jsme. Ve své době asi solidní, ovšem problém je v té “své době”. Pro “tuto dobu” už nebyla moc použitelná. Veřejně bych to nikdy neřekl, ale my si tu interně, mezi námi, můžeme snad přiznat, že poslední dobou to byla velká bolest…

Ne že bychom to nevěděli. Věděli. A kdybychom o tom pochybovali, tak nám to čtenáři a předplatitelé řekli, a říkali nám to opravdu často. Ostatně prabídné hodnocené původní aplikace hovoří za vše. Všichni jsme věděli, že s tím musíme něco udělat.

Takže přišli pánové Švejda a Goldmann (oni tedy většinou chodí v pořadí Goldmann a Švejda, ale ctím brand, takže Š+G) a dostali zadání: Chceme aplikaci, vhodnou pro rok 2020.

Pánové měli zkušenosti z posledního redesignu iHNedu, tak sedli a navrhli úplně jednoduchou, minimalistickou a čistou aplikaci. Po nich to vzali do rukou manGoweb a za laskavého vedení Honzou Sládkem udělali z vizí designérů mobilní aplikaci. U nás seděli vývojáři (jmenoval bych, ale on se stydí), připravili API a aplikace mohla jít ven.

Chtěli jsme nejdřív pustit odkaz jen malému množství lidí, primárně čtenářům, co si stěžovali na tu starou aplikaci, ale pak to prostě uniklo. Ne, nebylo to úplně úmyslně, ale stalo se, už o nás napsali, takže sice pečlivý plán představení nové aplikace vzal za své, ale aplikace je venku a můžu o ní napsat.

Najdete ji na https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.economia.app.hn, respektive https://apps.apple.com/us/app/hn/id1490558555?ls=1 — pro vaše pohodlí jsem připravil i dva QR kódy.

https://apps.apple.com/us/app/hn/id1490558555?ls=1
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.economia.app.hn
Vlevo iOS, vpravo Android

Aplikace je určená pouze pro předplatitele, a po omezenou dobu bude fungovat všem předplatitelům, i těm, co mají verzi “bez aplikace”, aby si ji mohli vyzkoušet.

Obsahově vychází z iHNedu, ale najdete v ní i archiv tištěných novin (ten by měl dostat v budoucnu vlastní komfortní aplikaci) nebo přímý přístup k podcastům. Můžete si zapnout i push notifikace.

Je to první veřejná verze, takže upozorňuju rovnou, že se na ní dál pracuje, proto prosím o shovívavost k případným problémům. Věřím, že jich tam moc nenajdete. A kdyby něco, pište nám na aplikace@ihned.cz.

Stará aplikace zatím zůstává v nabídce, měla by být funkční tak, jako byla předtím, ale brzy bude označena jako zastaralá a postupně odstraněna.

Jak se říká: pokud jste nespokojeni, řekněte to nám, pokud jste spokojeni, napište to do hodnocení ve storu! :)

Jo a — doufám, že se vám bude líbit, a děkuju všem, co ji vytvořili a dotáhli až do storu. Jsem rád, že máme konečně zase aplikaci, hodnou našeho titulu. Díky!

--

--